marzec 25

Zdalne nauczanie w okresie kwarantanny

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Czas, w którym jesteśmy wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Proszę o wyrozumiałość i stosowanie się do poniższych informacji:

a) każdego dnia do uczniów będą przesyłane wiadomości z poszczególnych przedmiotów, według planu lekcji. W ten sposób będą realizowane treści z podstawy programowej. Uczeń ma za zadanie codziennie przeczytać wytyczne nauczycieli i wykonać polecenia. W przypadku pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z wychowawcą klasy oraz z nauczycielami poszczególnych przedmiotów za pośrednictwem e-dziennika,

b) efekty zdalnej pracy podlegają bieżącemu ocenianiu. Oceny wpisywane będą do e-dziennika,

c) każdy uczeń, rodzić ma możliwość konsultacji z nauczycielem w formie ustalanej przez nauczyciela,

d) nauczyciele są do Państwa dostępni w godzinach od 8.00 do 14.00.   Na informacje wysłane w godzinach późniejszych nauczyciele odpowiedzą następnego dnia.

Bardzo liczymy na współpracę z Państwem i pomoc w mobilizacji swoich dzieci, a naszych Uczniów do dobrej współpracy z nami – nauczycielami, bo przecież  i Państwo i my nauczyciele mamy cel wspólny, którym jest dobre wykształcenie Dzieci. Drodzy Państwo ten trudny czas wymagający od nas wszystkich społecznej kwarantanny jest okresem naszej pełnej mobilizacji, solidarności i współpracy. Nie ma obecnie nic cenniejszego jak dbałość o zdrowie każdego z nas, naszych dzieci i rodzin. Mam głęboką nadzieję, że nikt spośród społeczności naszej Szkoły nie doświadczy choroby z powodu wirusa, który tak bardzo opanował świat.

Dziękuję Wam za wzorową postawę i odpowiedzialne podejście do wszelkich zaleceń.

Do zobaczenia w Szkole.
Jadwiga Baran-Stożek – dyrektor szkoły

Zarządzenie nr 2 z dnia 24.03.2020

marzec 13

Zdalne nauczanie!

e-learningW czasie zawieszenia zajęć w szkole nauczyciele będą przesyłać uczniom materiały edukacyjne i zadania przez dziennik elektroniczny, pocztę elektroniczną i komunikatory. Poza tym nauczyciele i uczniowie będą wykorzystywać również zasoby Internetu, serwisów i platform do ćwiczeń online, które są pomocne w przyswajaniu wiedzy. Uczniowie są zobowiązani do systematycznej pracy, a ich postępy będą na bieżąco monitorowane przez nauczycieli. Bardzo prosimy Rodziców, aby na bieżąco sprawdzali wiadomości w dzienniku elektronicznym i stronę szkoły.

marzec 13

Uczniu – zostań w domu!

uwagaDwutygodniowa przerwa w zajęciach w szkole i na uczelni to nie wakacje ani ferie. To czas, w którym musimy zrobić wszystko, aby nie dochodziło do kolejnych zarażeń koronawirusem. Dlatego pozostań w domu, nie spotykaj się ze znajomymi, nie przesiaduj w galeriach handlowych, kinach i kawiarniach. Oprócz tego – dbaj o higienę i często myj ręce wodą z mydłem. Pamiętaj, że to również od Ciebie zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej!

marzec 11

WAŻNA INFORMACJA – zawieszenie zajęć!!!

uwagaDecyzją Ministra Edukacji Narodowej, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa ZOSTAJĄ ZAWIESZONE wszystkie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkole i oddziałach przedszkolnych w okresie od 12 do 25 marca 2020 r. Prosimy na bieżąco śledzić stronę internetową szkoły oraz dziennik elektroniczny!

marzec 7

Ważna informacja dla Rodziców!

Dyrektor Szkoły informuje, że dnia 06.04.2020 r. o godz. 15.00 odbędzie się wywiadówka, podczas której Funkcjonariusz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Limanowej sierż sztab. Dariusz Ciba wygłosi prelekcje dla Rodziców pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.
OBECNOŚĆ RODZICÓW JEST OBOWIĄZKOWA!

marzec 7

Ważna informacja dla Rodziców!

Dyrektor Szkoły informuje, że w dniach 17, 18, 19 marca 2020 r. odbędą się Rekolekcje Wielkopostne. W tych dniach nie będzie zajęć dydaktycznych i nie będzie dowozu do szkoły. Będzie pełniony dyżur przez nauczycieli. Jeżeli wyrażają Państwo chęć przyprowadzenia dziecka/ucznia w tych dniach do szkoły, prosimy to wcześniej zgłosić u wychowawców oddziałów przedszkolnych lub świetlicy.

Szkoła Pamięta – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

dav3 marca 2020r. uczniowie klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu wzięli  udział  w spotkaniu edukacyjnym z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które miało miejsce w sali kina Kijów w Krakowie. Organizatorem wydarzenia był krakowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej, który przygotował dla uczestników projekcję dwóch filmów dokumentalnych pt. „Uskok” i „Żołnierze Bartka”  oraz wykład dr. Michała Wenklara na temat działalności żołnierzy polskiego powojennego  podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski  i podporządkowaniu jej ZSRR. Continue reading