maj 25

Zasady korzystania z biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Św. Józefa w Lubomierzu od 25.05.2020 r.

1. Wszystkie wypożyczenia i zwroty książek odbywają się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi GIS, MZ i MEN.
  2. W bibliotece obowiązuje bezwzględny zakaz wolnego dostępu do półek.
  3. Wypożyczenia odbywają się za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
  4. Uczniowie, którzy chcą wypożyczyć określone pozycje zgłaszają swoje potrzeby za pośrednictwem dziennika bezpośrednio do bibliotekarza.
  5. Bibliotekarz przygotowuje potrzebne pozycje, umieszcza je w opakowaniu foliowym, opisuje danymi ucznia i umieszcza w przedsionku wejścia do szkoły lub przekazuje bezpośrednio wypożyczającemu z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych.
  6. Uczniowie lub rodzice, którzy zgłoszą się po książki zobowiązani są do przestrzegania reżimu sanitarnego (zachowanie odległości społecznej przynajmniej 2m, maseczka, dezynfekcja rąk).
  7. Uczniowie zwracający wypożyczane pozycje, zachowując obowiązujące zasady reżimu sanitarnego, przynoszą książki do szkoły w opakowaniu foliowym wraz z kartką zawierającą dane ucznia, który je zwraca i umieszczają je w przedsionku wejścia do szkoły w wyznaczonym miejscu.
  8. Książki są poddawane obowiązkowej kwarantannie i dopiero po tym okresie mogą zostać ponownie wypożyczone.

Wypożyczenia i zwroty odbywają się w każdy
czwartek w godz. 8.00 – 11.00

red. Grażyna Kołodziejczyk

maj 25