październik 30

Warsztaty kulinarne w naszych oddziałach przedszkolnych i kl. I-III

123201504_3370547139726173_1419572496413553460_nW dniu 29 października odbyły się warsztaty kulinarne. W tym celu zostały zakupione potrzebne produkty do przeprowadzenia warsztatów. Działaniem kulinarnym były, słodkie wypieki w postaci „babeczek”.

Zajęcia kulinarne składały się z trzech części:
1. Wstępna – przedstawienie tematu zajęć, poznanie produktów oraz poznanie sposobu wykonania zadania.
2. Działanie dzieci pod nadzorem wychowawczyń.
3. Dekorowanie przygotowanych babeczek, ich degustacja oraz porządkowanie sali po skończonych warsztatach.

październik 23

Zawieszenie zajęć – ważna informacja!

Drodzy Rodzice! Informujemy, że uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

październik 23

Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II

W dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II  – w naszej szkole 22 października 2020  roku – odbył się apel poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. Montaż słowno – muzyczny przygotowali i prezentowali uczniowie klasy VIA. Scenariusz pt: Totus Tuus – cały Twój Maryjo można obejrzeć na stronie naszej szkoły.

red. S. Elżbieta Ciebiera

październik 21

„Nauczyciel – sternik statku napędzanego pasją uczniów”

IMG_20201015_15071115 października 2020 r. w szkole, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa, odbyło się krótkie spotkanie Dyrektorów i Nauczycieli z Wójtem Gminy Mszana Dolna. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, pan Bolesław Żaba złożył wszystkim pracownikom oświaty podziękowania za trud włożony w   wychowanie młodego pokolenia, co jak zauważył, nie jest łatwym zadaniem zwłaszcza w dzisiejszych, trudnych czasach. Continue reading

październik 20

Podsumowanie ogólnopolskiej akcji zbierania książek

20201015_104736„Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić”
Antoine
de Saint-Exupery
Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji zbierania książek. Akcję prowadzi Fundacja Zaczytani.org, która zebrane książki przekaże do szpitali, domów dziecka, domów seniora, zakładów karnych, domów dziennej opieki, domów samotnej matki, hospicjów i innych placówek pomocowych.Inicjatywa jest więc bardzo szlachetna i wartościowa. Continue reading

październik 12

Ważna informacja!

Dyrektor Szkoły informuje, że 14 października 2020 (tj. środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i nie będzie dowozu do szkoły. Będzie natomiast pełniony dyżur przez nauczycieli. Jeżeli wyrażają państwo chęć przyprowadzenia dziecka, ucznia w tym dniu do szkoły prosimy zgłosić ten fakt u wychowawców poszczególnych klas.

październik 2

Rozpoczynamy tydzień głośnego czytania

29 WRZEŚNIA OBCHODZIMY DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA – W NASZEJ SZKOLE BĘDZIEMY OBCHODZIĆ GO AŻ TYDZIEŃ. Zapraszam wszystkie klasy według harmonogramu od poniedziałku 5 października do biblioteki szkolnej, by dołączyć do akcji.
Poniedziałek 5 października godz. 9.00 kl. 1, kl. 4 godz. 10.50
Wtorek 6 października godz. 10.00 kl. 2
Środa 7 października 10.30 kl. 3
W ŚRODĘ I CZWARTEK PO LEKCJACH zapraszam klasy V- VIII.

Każdy znajdzie coś dla siebie, odpocznie od zajęć i zrelaksuje się. Kogo przyłapiemy z książką, weźmie udział w konkursie fotograficznym pt. „Z książką Ci do twarzy”.