kwiecień 13

Książka jest dobra na nudę

IMG_227111.04.2014r.  o godzinie 11.00 w naszej szkole odbyło się przedstawienie „Książka jest dobra na nudę!” Aktorami byli uczniowie klasy drugiej, którzy wystąpili pod czujnym okiem Pani Dyrektor. Myślą przewodnią występu było zachęcenie uczniów do czytania książek. Najpierw na scenie pojawili się chłopcy, którzy wrócili ze szkoły i szukali sposobu na nudę. Pierwszym ich pomysłem była gra w piłkę, która jednak szybko ich znużyła. Kolejnym była bitwa na poduszki, ale to również nie sprostało im wymaganiom. Nieoczekiwanie do zmartwionych dzieci przyszły postacie z bajek, m.in. Kubuś Puchatek i Plastuś. Bohaterowie lektur próbowali przekonać chłopców, aby sięgnęli po książki i czytali je w wolnych chwilach. Ich argumenty przyniosły pozytywny skutek chłopcy zrozumieli, że książka jest dobra na nudę. Zapewniali, ze teraz będą po nią częściej sięgać.
Następnie odbył się konkurs dla uczniów klas 0-6. Przedstawiciele poszczególnych klas odpowiadali na pytania dotyczące przedstawienia. Zadawała je Pani Dyrektor. Wszyscy udzielili poprawnych odpowiedzi i dostali czekoladowe jajeczko, przecież święta już tuż, tuż! Uczniowie klasy drugiej zapewnili, ze to dopiero początek naszej wspólnej zabawy. Za miesiąc znów mają zaprosić wszystkich uczniów naszej szkoły na kolejne przedstawienie. Czekamy na to z niecierpliwością.

red. Samorząd Uczniowski:
Zuzanna Surówka