grudzień 20

Szlachetna paczka

szlachetna paczka1„Uważam, że nie może być tak, że czym więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Nie chcemy biedy. Nie chcemy rekordów. Chcemy prawdziwej miłości wzajemnej. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”
Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek
Prezes, Stowarzyszenie WIOSNA
Pomysłodawca Szlachetnej Paczki

Nasza szkoła również włączyła się w te ogólnopolską akcję. Podjęliśmy wyzwanie po raz pierwszy. Wątpliwości, które mogły pojawić się na początku – Czy podołamy ? – szybko zostały rozwiane. Całość działań koordynowali wolontariusze działający w naszej szkole, jednak zaangażowanie było widoczne u wielu osób. Z pomocą przyszło wiele rodzin z Lubomierza. Przynoszono małe paczuszki, przynoszono duże pudła z żywnością, artykułami chemicznymi, pojawiły się zabawki. Wszystko to dary serca od ludzi, którzy potrafią się dzielić, którzy wiedzą, czym jest empatia i swoją postawą uczą, jak pięknie jest pomagać. Była współpraca, była chęć działania, odpowiedzialność. Entuzjazm rósł z dnia na dzień, gdy artykułów przybywało. Na prośbę darczyńców akcja została przedłużona o kilka dni. W tym czasie pojawiły się kolejne dary.

Udało się ! Prezenty trafiły pod dachy pięciu domów. Przygotowaliśmy paczki dla dwóch rodzin. Obydwie doświadczyły tragicznych zdarzeń losowych. W obydwu przypadkach dzielne mamy samotnie wychowują swoje dzieci. Paczki powędrowały również do trzech samotnych, starszych osób.

Pragniemy serdecznie podziękować za współpracę i hojność. Słowa te kierujemy do Uczniów naszej szkoły i ich Rodziców, do wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania Szlachetnych Paczek. Do tych słów dołączamy również uśmiechy, które pojawiły się na twarzach obdarowanych, są one najlepszym wyrazem wdzięczności za dobroć, którą im okazano.

red. Małgorzata Kawecka
Ewa Drabik