kwiecień 15

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZO-PLASTYCZNY- Góralskie Cytanie

1. Uczestnicy z każdej kategorii wiekowej (kat.1.-kl. I-III, kat. 2.-kl. IV-VII)  przygotowują się do udziału w konkursie.
  2. części czytelniczej konkursu uczniowie klas I-III szkoły podstawowej:

a)       poznają teksty z „Zagórzańskiej czytanki”
(Jak się dziod na Przysłopie pozywiołWonglorze,  Władysław Orkan Wojtusiowe lato)
b)     wybierają jedno opowiadanie, w oparciu o które przygotowują się do wykonania zadań konkursowych,
c)      przed komisją szkolną głośno czytają wybrany przez siebie fragment opowiadania
d)     udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące treści opowiadania, diagnozujące poziom rozumienia tekstu (gwarą lub polszczyzną ogólną).

1. W części czytelniczej Konkursu uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej:

a)    poznają teksty z „Zagórzańskiej czytanki”
(Jak Bulanda z Filasom mieli zwado, Mihnij Panie, mihnij, Świniobicie, W.Orkan Dziki)
b)      rozwiązują test sprawdzający znajomość i stopień rozumienia treści ww. opowiadań, przygotowany przez komisję konkursową,
c)      głośno czytają wskazany przez komisję fragment jednego z wymienionych opowiadań
d)     opowiadają treść (gwarą lub polszczyzną ogólną).

Będą oceniane: płynność czytania, prawidłowy akcent, czystość gwary, znajomość tekstów literatury regionalnej, poprawność odpowiedzi na pytania, umiejętność interpretacji i wnioskowania.

1. części plastycznej konkursu uczestnicy tworzą ilustracjędo treści opowiadania wybranego przez siebie spośród wymienionych dla odpowiedniej kategorii wiekowej (format i technika dowolna). Będą oceniane: zgodność pracy z tematem, samodzielność wykonania pracy, rodzaj zastosowanej techniki plastycznej, walory artystyczne i estetyczne.

Prace plastyczne należy dostarczać do p. Katarzyny Wojtyczki do dnia 07.05.2018r.

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w części czytelniczej powinni zgłosić swoje uczestnictwo u p. Katarzyny Wojtyczki (do 27 kwietnia 2018 r.). Przesłuchania konkursowe odbędą się 7-8 maja 2018r.

Posted 15 kwietnia 2018 by Natalia in category Uncategorized