maj 23

Jak właściwie gospodarować odpadami?

22 maja 2018r. gościł w naszej szkole p. Jacek Pietrzyk, który przeprowadził warsztaty dla uczniów klas 4-7, na temat właściwego gospodarowania odpadami. Jest to II edycja projektu EGO Lokalne (Lokalne Ekologiczne Gospodarowanie Odpadami). Głównym przesłaniem tego projektu jest głoszenie idei zapobiegania powstawaniu odpadów. Przesłanie jest realizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki, które współpracuje z Kołem Naukowym Zarządzanie AGH. Uczniowie zapoznali się z hierarchią gospodarowania odpadami, na podstawie której będą oceniać, jaka ilość odpadów wytwarzana jest przez każdą klasę w ciągu tygodnia. Będzie to przygotowanie do kolejnych zajęć, podczas których uczniowie będą budować zakład recyklingu, przyjmując zasady piramidy. Rolę zasobów będą grały tutaj klocki Lego. Temat warsztatów zainteresował uczniów, mamy nadzieję, że przyniosą one zamierzony efekt.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 23 maja 2018 by Natalia in category Uncategorized