Czerwiec 7

Wyniki konkursu Góralskie cytanie

                25 maja 2018 r. w Zespole Skoł Ponadgimnazjalnych imiynia inzyniera Jozefa Marka w Msanie Dolny łodbył się etap wojewodzki Konkursu Cytelnico – Plastycnego „Góralskie cytanie” Gwarowych Tekstow Literatury Regionalne. Konkuryncja była strasno. Duzo dzieci przyjechało tamok ale nas Kamil Kowalczyk (kl. VI), spisoł sie łokropnie dobrze. Wykozoł sie znajomościom zagórzańskik cytanek. Wygodoł i wyłopowiadoł II miejsce. W cości plastycny, (kl. IV-VII), Julia Ogiela z kl. VII została wyróźniono. Płojechali łoni z paniom ze skoły 5 cyrwca 2018r. do Nowego Torgu do Podhalańskie Państwowe Wyzse Skoły Zawodowe. Tamok była piykno gala. Dawali syckim, co wygrali nagrody i dyplomy.

Ciesymy sie ze Lubomiyrzany umiejo godać i ze nasa gwara nie zaniko ino jes dali w uzyciu!

red. Katarzyna Wojtyczka

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 7 czerwca 2018 by Natalia in category Uncategorized