Czerwiec 21

Warsztaty „Beskidzkie ptaszki malowane – dawna zabawka ludowa”

Dnia 08.06.2018 r. uczestnicy innowacji pedagogicznej „Pisać pięknie umiem, ortografię też rozumiem” brali udział w warsztatach pt. „Beskidzkie ptaszki malowane – dawna zabawka ludowa” organizowane przez Muzeum im. W. Orkana w Rabce Zdroju. Podczas zajęć dzieci poznały najpopularniejsze wyroby zabawkarzy z okolic Żywca. Ponadto prelekcja pracownika Muzeum wprowadziła uczestników warsztatów w rzeczywistość dziecka na dawnej wsi – dawne zabawki oraz zabawy jakie dostępne były naszym przodkom. W części praktycznej uczniowie zdobili drewnianego ptaszka używając do tego celu własnej wyobraźni i inspirując się poznanymi wzorami zdobień. Co więcej, w trakcie wycieczki dzieci zwiedziły wystawę etnograficzną w drewnianym kościele pw. św. Marii Magdaleny – Muzeum.

 red. Grażyna Dawiec


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 21 czerwca 2018 by Natalia in category Uncategorized