październik 20

Podsumowanie ogólnopolskiej akcji zbierania książek

20201015_104736„Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić”
Antoine
de Saint-Exupery
Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji zbierania książek. Akcję prowadzi Fundacja Zaczytani.org, która zebrane książki przekaże do szpitali, domów dziecka, domów seniora, zakładów karnych, domów dziennej opieki, domów samotnej matki, hospicjów i innych placówek pomocowych.Inicjatywa jest więc bardzo szlachetna i wartościowa. „Książka jest pretekstem do budowania relacji: z samym sobą, z dzieckiem, z drugim dorosłym czy nawet między grupami społecznymi. Książka może odgrywać ważną rolę w procesie leczenia czy w trudnej codzienności” – mówi Agnieszka Machnicka, założycielka i prezeska Fundacji Zaczytani.org.

Wielka Zbiórka Książek została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury oraz prezydentów 7 miast: Gdańska, Łodzi, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

Nasi uczniowie otworzyli swoje serca i pudło napełniło się książkami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spisaliśmy się na medal.

red. Ewa Drabik

Posted 20 października 2020 by Natalia in category Uncategorized