grudzień 10

Stop uzależnieniom

stopW dniu 8 grudnia 2021r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne „Debata” dla uczniów z klasy V i VI. Program zalecany jest przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Skierowany jest do młodzieży, u której nie nastąpiła jeszcze inicjacja alkoholowa. Ma on charakter uprzedzający, jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy abstynencji. Pierwszy krokiem na warsztatach było zaprezentowanie przez prowadzącego postawy protrzeźwościowej. Następnie aktywność przejęli uczniowie, biorąc udział w burzy mózgów i dramie. Chętnie podejmowali rozmowę i wyciągali wnioski z dyskusji. Uczniowie poznali następstwa używania alkoholu oraz atrakcyjne aspekty zdrowego stylu życia.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 10 grudnia 2021 by Natalia in category Uncategorized