Styczeń 11

KONKURS LITERACKI W SETNĄ ROCZNICĘ URODZIN STANISŁAWA LEMA

271264969_4667723783296671_4635595827794195734_nW setną rocznicę urodzin Stanisława Lema, który był genialnym twórcą powieści science fiction, Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej zorganizowała niezwykle interesujący i rozwijający kreatywność konkurs literacki. Jego uczestnicy mieli za zadanie napisać opowiadanie fantastycznonaukowe, którego tematyka dotyczyła autorskiej wizji świata w przyszłości. W swoich pracach uczniowie wykazali się wspaniałymi umiejętnościami pisarskimi, wielkim polotem twórczym oraz bujną wyobraźnią. Ich opowieści trzymały w napięciu i pobudzały do refleksji. Talent i zapał młodych twórców daje natomiast nadzieję na to, że genialne słowa Mistrza Lema nieustannie padają na podatny grunt i nie tracą na popularności.

Na szczególną pochwałę zasługuje Jakub Opyd z kl. VIIa. Jego opowiadanie pt. „Świat za sto lat”, które z wielką dumą publikujemy na stronie szkoły, zachwyciło jurorów do tego stopnia, że został laureatem konkursu i otrzymał specjalne wyróżnienie za swoją pracę.

Pozostali uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie to: Ewelina Wojtyczka, Blanka Aksamit i Kamila Wąchała z kl. VIIa, Agnieszka Kaleta z kl. VIII oraz Bartłomiej Złydaszyk i Bartosz Kacik z kl. VIIb. Serdeczne GRATULACJE!

JAKUB-OPYD opowiadanie

 red. Katarzyna Aksamit

 

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 11 stycznia 2022 by Natalia in category Uncategorized