wrzesień 14

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM

CAM00696Ruszyła kampania społeczna NO PROMIL – NO PROBLEM. Jej celem jest zmienienie panującej wśród społeczeństwa postawy przyzwolenia na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. W ramach tej kampanii 11.09.2014r. o godz. 9.00 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem Panią Małgorzatą Kawecką wzięli udział w patrolu z policją z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

Podczas patrolu policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców, a uczniowie wręczali im materiały promujące i rozmawiali o skutkach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Zachęcali do odważnych reakcji w razie zauważenia takich sytuacji, do głośnego powiedzenia „NIE”. Starali się pokazać jak ważne jest wzięcie odpowiedzialności również na siebie. Nasza reakcja i powstrzymanie „promilowego” kierowcy może uratować komuś życie. Wszyscy sprawdzani kierowcy byli trzeźwi , dlatego też każdy otrzymał upominek. Podczas patrolu panowała bardzo przyjemna atmosfera. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak przebiega kontrola pojazdów i kierowców w trakcie badania alkomatem.

mgr Jadwiga Borowiecka

Posted 14 września 2014 by Natalia in category Uncategorized