czerwiec 8

W HOŁDZIE PIELGRZYMOWI POKOJU

JPw2W niedzielę 5 czerwca b.r. na Rzekach odbyło się XVII Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II, pod honorowym patronatem Ks. Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewkiego Podstawowym celem oraz myślą przewodnią tej pięknej inicjatywy jest nieustanna potrzeba wspominania wspaniałej postaci Papieża – Polaka, świętego Jana Pawła II. Starsi mieszkańcy ciągle pamiętają jeszcze Karola Wojtyłę, który jako kapłan odwiedzał Lubomierz, wędrował po Gorcach i stołował się u lokalnych gospodarzy. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie tutaj, w otoczeniu wyjątkowej górskiej przyrody, w szczególny sposób dotyka się świętości tego niezwykłego człowieka.

Spotkanie odbyło się po dwuletniej przerwie związanej z pandemią i przebiegło w radosnej atmosferze przepełnionej modlitwą i życzliwością. Podczas obchodów odbyła się uroczysta msza święta koncelebrowana, której przewodniczył Ks. Dziekan Tadeusz Dziedzic, a całość uświetnił występ artystyczny naszych kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu zatytułowany „Zagórzanie – Pielgrzymowi Pokoju”. W spotkaniu udział wzięło wielu znamienitych gości – sołtys wsi Lubomierz, pan Józef Nieckula, pan wójt Bolesław Żaba, radni, przedstawiciele starostwa i województwa oraz władze miasta Mszana Dolna.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Kiełbasa z ogniska zakupiona z funduszy sołectwa wsi Lubomierz, a upieczona przez przedstawicieli Związku Podhalan Oddział Górali Zagórzańskich w Lubomierzu, smakowała wyśmienicie. Prawdziwą ucztą dla podniebienia były również wyborne ciasta przygotowane przez Mamy naszych uczniów. Jako społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu, serdecznie dziękujemy za te wspaniałe wypieki, które z całą pewnością wymagały dużych nakładów zarówno czasowych jak i finansowych. Cieszyły one bowiem oczy i dostarczały niesamowitych wrażeń smakowych.

red. Katarzyna Aksamit

Galeria zdjęć:  https://www.mszana.pl/aktualnosci,5325.html#.YqLxPOzP3IU