październik 10

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

CAM01088W piątek 10 października 2014r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Ćwiczenia miały posłużyć sprawdzeniu organizacji i warunków ewakuacji oraz przeprowadzeniu działań polegających na opuszczeniu zagrożonego budynku. Głównym celem tej akcji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek. Wszyscy z dużym spokojem i zdyscyplinowaniem podołali próbnemu alarmowi, o czym dyrektorowi szkoły zameldowała p. E. Drabik,organizator próbnej ewakuacji. Całej akcji przyglądali się Policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej: p. asp. Stanisław Stec – Kierownik Ogniwa ds. Prewencji i mł. asp. Tomasz Piętoń, a także p. Bogdan Kądziołka – główny specjalista do spraw BHP i Ppoż.

Oby zdobytego dziś doświadczenia, nie trzeba było w przyszłości nigdy wykorzystywać – tak podsumowała akcję p. dyrektor Jadwiga Baran-Stożek.

red. Ewa Drabik

Posted 10 października 2014 by Natalia in category Uncategorized