październik 31

„Pastusek z łowcami …” – konkurs rozstrzygnięty

owcaUczestnicy kółka FOLK – ART, kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Konkurs ten pokazał jak różnorodne talenty należą do zespołu „Śwarni Lubomiyrzanie”. Mamy zdolnych wokalistów, instrumentalistów, ale też autorów tekstów. Z wielu propozycji jedna wyjątkowo przypadła do gustu jury (Małgorzata Kawecka, Katarzyna Wojtyczka, Dorota Wcisło). Autor Kamil Kowalczyk z klasy III w bardzo humorystyczny sposób przedstawił tytułowego pastuska. Właśnie ta strofa została wybrana. W związku z tym, że oceniającym spodobały się jeszcze propozycje Magdaleny Kapłoniak (klasa IV) oraz Aleksandry Dawiec (klasa V), postanowiono docenić ich twórczość poprzez wyśpiewanie tych strof podczas szkolnej wigilii. Wszystkim zaangażowanym uczestnikom serdecznie dziękujemy i docenimy skromnymi podarunkami.

Drodzy uczniowie! Zachęcamy wszystkich do brania udziału w konkursach – to one pozwalają nam dostrzec Wasze talenty.

red. Katarzyna Wojtyczka,
Dorota Wcisło