listopad 12

Zajęcia w pracowni architektonicznej państwa Pajdzików

20141106_114905W czwartek 6 listopada 2014 r. uczniowie kl. I pod opieką wychowawczyni p. Krystyny Kolawy i p. Katarzyny Zapały mieli sposobność poznania „od środka” pracy architekta. Pani Elżbieta Pajdzik Moczek w ciekawy sposób wprowadziła dzieci w tajniki tego niecodziennego zawodu. Na początku zaznajomiła pierwszaków z historią architektury od starożytności po współczesność oraz tendencjami budownictwa w przyszłości. Dzieci miały możliwość poznania i wypróbowania działania sprzętu będącego na wyposażeniu pracowni, a korzystając ze specjalistycznego programu komputerowego tworzyły projekty różnych budynków. Najwięcej radości sprawiło pierwszakom zaplanowanie makiety „miasta przyszłości’ ze specjalnych kartonowych klocków. Architektoniczne możliwości współczesnej techniki zauroczyły pierwszaków – może w przyszłości wyrosną z nich prawdziwi projektanci?

Dziękujemy państwu Pajdzikom za zaproszenie i umożliwienie udziału w tak ciekawych zajęciach.

red. Krystyna Kolawa

Posted 12 listopada 2014 by Natalia in category Uncategorized