październik 30

Pogadanka w plenerze o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły

100_1561W środę 23.10.2013r. uczniowie klas I-III wybrali się w plener, by na łonie natury ugruntować swoją wiedzę w związku z udziałem naszej szkoły w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. W tym celu zaproszono pielęgniarkę z Ośrodka Zdrowia w Mszanie Górnej panią Celinę Warwas, która przypomniała o bezpieczeństwie zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Zwróciła także uwagę na konieczność korzystania z elementów odblaskowych, które ograniczają zagrożenia w ruchu drogowym.  Niestety zdarza się, że dzieci są niejednokrotnie świadkami różnych wypadków, dlatego przedstawiła w jaki sposób należy zachować się w takich sytuacjach. Uczniowie nauczyli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, począwszy od jej wezwania, aż po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.  Po pogadance rozpoczęły się ćwiczenia praktyczne, podczas których uczniowie mogli ćwiczyć reanimację na fantomie. Nagrodą za zaangażowanie i przyswojenie wiedzy było ognisko, przy którym uczniowie rozkoszowali się smakiem pieczonych kiełbasek. Mając na uwadze dbałość  o zdrowie fizyczne podopiecznych, nauczyciele zorganizowali im na świeżym powietrzu rozgrywki w piłkę. Mamy nadzieję, że zajęcia w leśnej, malowniczej scenerii przyniosą pożądane efekty.

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 30 października 2013 by Natalia in category Bez kategorii