październik 30

Teatrzyk dla najmłodszych – „Jamnik na drodze”

teatrzyk (11)W poniedziałek, 28.10.2013r. zrobiliśmy kolejny krok w celu poprawy  bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem słowa przestrogi i zachęty do korzystania z różnego rodzaju „odblasków”, skierowane były do najmłodszych uczniów naszej szkoły: 5-cio i 6-ciolatków. Starsi koledzy, w formie teatrzyku, w żartobliwy sposób przedstawili skutki niewłaściwego zachowania na drodze. Głównym bohaterem spektaklu był jamnik, który nie mając pojęcia o zasadach panujących na jezdni, popełniał liczne niebezpieczne błędy. Na szczęście strofujący go policjant  wyjaśniał mu na czym one polegały i pokazał właściwe, bezpieczne zachowanie. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały scenkę i  wyciągnęły z niej wnioski, czego dowodem były trafne odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące przedstawienia. W nagrodę przedszkolaki otrzymały odblaskowe opaski. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na ich bezpieczeństwo w przyszłości.

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 30 października 2013 by Natalia in category Bez kategorii