październik 30

„Odblaskowy wtorek”

DSCN575629.10.2013r. został nazwany odblaskowym wtorkiem, ponieważ wszystkie działania tego dnia skupiały się wokół akcji „Odblaskowa Szkoła”.  W szkole zrobiło się bardzo jaskrawo za sprawą rodziców, którzy zakupili swoim pociechom kamizelki odblaskowe. W klasach I-III dodatkowo rozdano opaski odblaskowe. Uczestnicy kółka wokalno-regionalnego recytowali wiersze i śpiewali piosenki przy akompaniamencie organów podczas apelu zatytułowanego „Jestem rozsądnym użytkownikiem dróg”.  Następnie przeprowadzono ogólnoszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w którym uczniowie wybrani w drodze eliminacji klasowych, zmagali się z testem dotyczącym zasad ruchu drogowego.
W kategorii wiekowej klas I-III zwyciężył Piotr Kaim. II miejsce zajął Paweł Baran, a III Amelia Jurkowska. W klasach IV-VI pierwsze miejsce zajął Paweł Kowalczyk, a II miejsce – Aleksandra Wąchała i Mateusz Kaim.

Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny oraz multimedialny. Najładniejsze prace plastyczne wykonały uczennice: Patrycja Zasadni i Kinga Adamczyk, zajmując tym samym miejsce I. Na drugim uplasowały się Amelia Jurkowska, Anna Wąchała i Zuzanna Surówka, natomiast trzecie zajęli Bartłomiej Wątor i Elżbieta Wąchała.
Najlepszą prezentację multimedialną wykonała Oliwia Krężel,  II miejsce zajęli: Aleksandra Dawiec, Elżbieta Wąchała i Wojciech Wojtyczka. Na III miejscu uplasowały się: Anna Wąchała, Wioleta Kuczaj i Zuzanna Surówka.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody sponsorowane przez P. Jadwigę Baran-Stożek, dyrektora naszej szkoły. Na koniec przedstawiciele firmy VISION POLSKA z Ropicy Górnej wykonali zdjęcia uczniów kl. I-III oraz IV-VI w kamizelkach odblaskowych, które zostaną wykorzystane w wykonaniu profesjonalnego kalendarza na rok 2014.

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 30 października 2013 by Natalia in category Bez kategorii