grudzień 15

Premiera płyty zespołu Śwarni Lubomiyrzanie z Lubomierskiej Jedynki

??????????Był taki dzień, wśród grudniowych szarych dni, który wprowadził wyjątkowy nastrój w nasze serca. 13 grudnia (w sobotę) Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne, zaproszeni Goście, rodzice oraz najważniejsi artyści – zarówno wokaliści jak i instrumentaliści – zebrali się na sali gimnastycznej, która tego wieczoru zamieniła się w magiczne miejsce. WIECZÓR KOLĘDNICZY, będący celem spotkania, poświęcony był promocji płyty „Nasymu Jezuskowi” zespołu Śwarni Lubomiyrzanie. Krążek jest efektem pracy dzieci uczęszczających na kółko FOLK-ART, w ramach którego realizowana jest innowacja pedagogiczna:

„Moje serce śpiewa, tworzy i gra.
Moje serce – dzięki temu – duszę ma”.

Oczekiwania na płytę były długie. Poprzedzone wielkim zaangażowaniem Pani Dyrektor, opiekunek zespołu, uczniów i rodziców. Wysiłek został sowicie wynagrodzony, a nowe doświadczenia związane z nagraniem bardzo wiele nas nauczyły. Jednocześnie ukazały jak dużo można zdziałać wspólnymi siłami.

Płyta zespołu Śwarni Lubomiyrzanie „Nasymu Jezuskowi” – to kolekcja 23 kolęd i pastorałek.

W świąteczny nastrój wprowadziły zebranych zgaszone światła, zapalone świece oraz choinka przybrana ręcznie robionymi bombkami wykonanymi przez artystów biorących udział w innowacji.

Gdy wszyscy goście zajęli swoje miejsca przy pięknie udekorowanych stołach, Pani Dyrektor Jadwiga Baran-Stożek powitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Mszana Dolna-Pana Bolesława Żabę, Przewodniczącą Rady Gminy Mszana Dolna-Panią Aleksandrę Kanię, Proboszcza Parafii Lubomierz- Ojca Piotra Głoda, Sołtysa Wsi Lubomierz-Pana Józefa Gacka, wieloletnią byłą Panią dyrektor naszej szkoły- Panią Marię Bugajską, Radę Rodziców na czele z P. Justyną Kowalczyk oraz pozostałych rodziców.

Trudno było wyrazić wdzięczność i ubrać ją w słowa, ponieważ znalazło się wiele wspaniałych serc, które okazały bezinteresowną pomoc podczas działań związanych z nagraniem płyty. Słowa Jana Pawła II obrazują wielkość dobrych uczynków, których człowiek udziela drugiemu człowiekowi.

Człowiek jest wielki
nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi.

W ślad tego cytatu gospodyni wieczoru wraz z opiekunkami zespołu: Katarzyną Wojtyczką i Dorotą Wcisło przystąpiła do podziękowań sponsorom, którzy odpowiedzieli na prośbę i dofinansowali nasze przedsięwzięcie. Są to:

Irena i Józef Kuczajowie, Helena i Jan Pajdzikowie, Zofia i Józef Kowalczykowie, Ewa i Józef Kowalczykowie, Honorata i Jan Krężlowie, Lucyna i Włodzimierz Węglarzowie, Helena i Jan Płachetkowie, Aleksandra i Jerzy Wróblowie, Anna i Jan Ogielowie, Stanisława i Zbigniew Pajdzikowie oraz Teresa i Krzysztof Ślusarczykowie.

Słowo dziękuję skierowano także w stronę małych wykonawców, którzy stanęli na wysokości zadania i spisali się na medal. Byli zdyscyplinowani i chętni do współpracy, stosowali się do wskazówek podopiecznych i swoją postawą pokazali na co ich stać. Na pochwałę zasługują zwłaszcza uczniowie z kapeli ( Aleksandra Szczepaniak – skrzypce; Milena Kuczaj – keyboard; Kamil Kowalczyk – gitara; Julia Ogiela – gitara; Elżbieta Wąchała – akordeon; Aleksandra Wąchała – skrzypce, gitara; Wioletta Kuczaj – keyboard; Julia Pajdzik – flet; Dorota Wcisło – saksofon, pianino), którzy niejednokrotnie poświęcali swój sobotni czas, przyjeżdżając na próby. A ponieważ powiedziano że Mikołaj na pewno postara się o prezenty dla nich, tak się stało. Pod choinką czekały podarunki w postaci płyt.

Wyrazy wdzięczności skierowano także do Grona Pedagogicznego i pracowników szkoły, którzy wyciągnęli pomocną dłoń podczas realizacji tej inicjatywy. Szczególnie wyróżniono p. Natalię Kuziel.

Podziękowanie złożono również rodzicom, którzy pomagali w działaniach związanych z nagraniem płyty: dopilnowali, by ich dzieci przyswoiły teksty, przywozili ich na próby oraz włączyli się w organizację tej uroczystości poprzez pieczenie ciasta i obsługę gości, a także promocji płyty.

Podziękowano także Ojcu Proboszczowi Piotrowi Głodowi, który umożliwił promocję płyty w kościele.

Uczniowie z zespołu wraz z opiekunami, przygotowali niespodziankę dla Pani Dyrektor w postaci własnoręcznie wykonanego podziękowania, ponieważ dzięki Jej wsparciu, mobilizacji i zachęcie udało się przezwyciężyć wiele trudności i osiągnąć zamierzony cel.

Następnie odbył się koncert w wykonaniu członków zespołu Śwarni LUBOMIYRZANIE. Kolędy i pastorałki wypełniały każdy zakątek sali. Utwory: Jest taki zmierzch, Oto dziś narodziła się Miłość, Tobie mały Panie śpiewały: Alicja Kowalczyk i Aleksandra Wąchała. Pastorałkę Pastuszek bosy, do której trzecią zwrotkę ułożył Kamil Kowalczyk, wykonywały kolejno Klaudia Babuśka, Oliwia Krężel oraz Aleksandra Kowalczyk, natomiast zwrotki do Ni mos Ci ni mos- Karol Wąchała i Mateusz Mucha. Goście mogli także nucić kolędy wraz z wykonawcami, ponieważ w widocznym miejscu znajdowała się tablica, na której wyświetlano teksty. Wykonanie każdego utworu nagradzane było gromkimi brawami. Po występie goście: Pan Bolesław Żaba, Pani Aleksandra Kania, Ojciec Piotr Głód oraz Pani Justyna Kowalczyk gratulowali efektów naszej ciężkiej pracy, chwalili uczestników, a także złożyli bożonarodzeniowe życzenia.

Po uczcie dla ducha, nastąpiła uczta dla ciała, przy której uczestnicy rozkoszowali się nie tylko cudownym smakiem potraw, ale także dźwiękami włączonych kolęd z naszej płyty.

Szczególne podziękowania i gratulacje ślemy naszym podopiecznym, z których jesteśmy wszyscy bardzo dumni. Kochane Dzieci bez Was nie byłoby takiego sukcesu!!!

Cieszymy się z tak wielkiego osiągnięcia, tym bardziej, że otrzymujemy bardzo dobre recenzje od słuchających. Dzięki tej płycie w święta będziemy z Wami!

red. Katarzyna Wojtyczka
Dorota Wcisło