grudzień 20

Inscenizacja „Dziewczynki z zapałkami”

??????????18 grudnia 2014r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja „Dziewczynki z zapałkami”, na którą zaprosił wszystkich zgromadzonych sam Hans Christian Andersen. Aktorami byli trzecioklasiści, przystrojeni w piękne kostiumy, którzy wystąpili pod czujnym okiem Pani Dyrektor. W przejmujący sposób przedstawili oni historię małej dziewczynki, która w ostatni grudniowy wieczór bosa, głodna i zmarznięta wędrowała po ulicach swojego miasta, daremnie próbując sprzedać choćby jedną zapałkę. Jednak nikt z przechodniów spieszących na noworoczne przyjęcia nie zwracał uwagi na małą wynędzniałą postać. Zmęczona dziewczynka wiedziała, że bez zarobku nie ma się co pokazywać we własnym domu, dlatego przysiadła pod murami kamienicy, podkulając pod siebie bose nóżki , aby choć trochę się ogrzać. Dziewczynka za każdym razem widziała coś, o czym bardzo marzyła – rozgrzany kominek, pieczoną gęś i pięknie przystrojoną choinkę z prezentami. Na końcu ukazała jej się zmarła babcia, którą dziewczynka prosiła, aby ta zabrała ją do nieba. Umierając dziewczynka odeszła do lepszego świata, gdzie według zapewnień babci, już nigdy nie zazna głodu i chłodu.
Głównym przesłaniem tego występu było uwrażliwienie wszystkich na potrzeby innych ludzi. Pamiętajmy, że czasami trzeba tak niewiele, aby ogrzać czyjeś zmarznięte serduszko…

red. Natalia Kuziel

Posted 20 grudnia 2014 by Natalia in category Uncategorized