luty 8

TOURNEE koncertowe zespołu „Śwarni Lubomiyrzanie”

??????????Sukces związany z wydaniem płyty „Nasymu Jezuskowi”, nakreślił dalsze działania muzycznej drogi zespołu folklorystyczno-artystycznego, działającego w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu. Grudzień i styczeń były dla jego członków wyjątkowo pracowitymi i śpiewającymi miesiącami obfitującymi w koncerty i wyjazdy.

Śwarni Lubomiyrzanie występowali jako goście różnych uroczystości i jako laureaci konkursów realizując założenia innowacji, w której biorą udział: „Moje serce śpiewa, tworzy i gra. Moje serce duszę – dzięki temu – ma”.

Każdorazowe wyjście na scenę, mimo niekiedy wielkiej tremy, było dla wszystkich bardzo mobilizujące i ekscytujące. W każdym miejscu, gdzie się pojawialiśmy, wywoływaliśmy radość i zadowolenie oglądających nas osób. Jesteśmy z tego dumni, ponieważ śpiewając kolędy i pastorałki, chcemy nieść radosną nowinę na chwałę Bożą i tym zarażać ludzi wokół nas.

Nasz zespół to z natury bardzo skromne i nieśmiałe dzieci, więc każde miłe słowo, komplementy płynące z ust nieznanych nam osób, zadowolenie na twarzach widzów, gromkie brawa, sprawiały iż wykonawcy czuli się ważni i docenieni.

W tym miejscu warto wspomnieć jak bardzo wzbogaciliśmy nasze doświadczenia i umiejętności i dzięki temu mamy świadomość, jaką drogą artystyczną mamy podążać.

Tournée rozpoczęliśmy od koncertu w naszym parafialnym kościele w Lubomierzu, 28.12.2014r, gdzie rozgrzaliśmy zimową aurę ciepłem dźwięków wspaniałych utworów.

Chłopcy z naszego zespołu wzięli udział w Przeglądzie Kolędniczym w Olszówce, 10.01.2015 r. Przedstawiając tradycję związaną z kolędowaniem z gwiazdą, wyśpiewali zagórzańskie kolędy i pastorałki, życząc zebranym szczęścia w nowym roku.

18.01.2015 r. występowaliśmy na XVI Powiatowym Przeglądzie Kolędniczym w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Lubomierzu, w czasie obrad jury, umilając czas uczestnikom przeglądu, czekającym na werdykt.

W Szczawie, 25.01.2015 r., kolędowaliśmy gościnnie, wspólnie z uczestnikami Dziecięcego Festiwalu Kolędowego. Wspaniała akustyka i nagłośnienie sprawiły, że każdy kąt sali wypełniony był anielskimi głosami naszych dzieci. Dodatkową radość przyniosło wyróżnienie Aleksandry Wąchały i Alicji Kowalczyk, które w duecie odniosły sukces w tym konkursie oraz nagroda specjalna solistki Magdaleny Kapłoniak.

Kraków, to ostatnie miejsce naszej trasy koncertowej, którą zakończyliśmy 31.01.2015 r., jadąc tam na koncert laureatów Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek na etapie krakowskim. Dowartościowana słowami prowadzącej: „ To są najzdolniejsze dzieci z okolic Krakowa i samego Krakowa”, grupa starszych dziewcząt odebrała tam wyróżnienie.

Z nowym bagażem doświadczeń artystycznych, spełniając muzyczne marzenia, będziemy dalej realizować nasze plany. Dziękujemy rodzicom uczestników zespołu, na których pomoc zawsze możemy liczyć. Dzieciom gratulujemy wytrwałości w tej trudnej i wymagającej pracy. Wszystkim osobom, które wspierają działalność naszego zespołu miłym słowem i nie tylko, serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci oraz swoim.

Prowadzące zespół
Katarzyna Wojtyczka