luty 8

Wycieczka do Teatru Współczesnego w Krakowie

??????????30 stycznia 2015r. uczniowie kl. IV-VI naszej szkoły wybrali się na kolejną wycieczkę. Tym razem celem był spektakl wystawiany w Teatrze Współczesnym w Krakowie. Wyruszyliśmy autokarem spod szkoły już o 8.00 rano. Całą drogę do Krakowa rozmawialiśmy i śmialiśmy się. Na miejsce dojechaliśmy około godz.9.15. Teatr na pierwszy rzut oka wydawał się mały, ale po wejściu do środka okazało się, że jest w nim dużo miejsca. W teatrze znajdowała się szatnia, w której musieliśmy zostawić nasze kurtki. Potem udaliśmy się na salę, w której odbył się spektakl pt.”Wyspa skarbów.” Pięciu aktorów przeniosło nas w świat przygód pirackich. Wszystko było interesujące. Aktorzy grali wspaniale, były momenty grozy, ale i śmiechu do łez. Mogliśmy zaobserwować jak wygląda zmiana dekoracji oraz to, jaką rolę w przedstawieniu spełnia światło. Jego zmiana sprawiała czasem wrażenie, że zmieniło się również miejsce wydarzeń, oczywiście było to tylko złudzenie. Wszystkim najbardziej podobały się efekty specjalne – sztorm na morzu i burza były bardzo realistyczne. Przedstawienie trwało około dwóch godzin i bardzo nam się podobało, za co nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami. Po spektaklu mieliśmy okazję przekonać się jak to jest na scenie. Uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych. Podczas nich przedstawialiśmy krótkie scenki. Dzieciom bardzo się to podobało!!!

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w KFC. Wróciliśmy zadowoleni i pełni nowych doświadczeń. Dla niektórych z nas była to pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to ciekawa wyprawa.

red. Paweł Kowalczyk, kl. 5

Posted 8 lutego 2015 by Natalia in category Uncategorized