luty 25

Akademia Zdrowego Przedszkolaka – II etap zdobywania certyfikatu za nami!

ozdoby choinkowe 006W ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka II etap zdobywania certyfikatu został zakończony. W związku z tym podjęto 4 działania:
1. Świąteczne dekoracje
Dzieci samodzielnie wykonywały ozdoby choinkowe, które następnie zabrały do domu by ozdobić własne choinki. Otrzymały również przepisy do wykonania świątecznych przysmaków z rodzicami w domu.

2. Recykling
Dzieci wysłuchały bajki dotyczącej Świątecznych porządków. Dowiedziały się dlaczego tak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, a zwłaszcza segregowanie śmieci. Poznały znaczenie terminu recykling i dowiedziały się jakie przynosi on korzyści. Samodzielnie segregowały śmieci wrzucając je do odpowiednich   worków.
3. Oszczędzamy energię
Dzieci dowiedziały się co to jest energia i jak ludzie ją pozyskują. Poznały jej źródła odnawialne i nieodnawialne. Zaznajomiły się z zagrożeniami spowodowanymi pracami górniczymi. Starały się przypomnieć gdzie widziały źródła energii niezagrażające środowisku {solary w szkole}. Samodzielnie wykonały wiatraczki.
4. Zabawy na śniegu
Dzieci poznawały dyscypliny sportowe i znanych sportowców. Samodzielnie ustaliły zasady zachowania fair – play i przyrzekły je stosować. Korzystając z okazji i sprzyjającej aury wzięły udział w konkurencji zjazdu na saneczkach, rzutach śnieżkami do celu i lepieniu bałwana. Zabawa była przednia, a ustalone zasady zostały zachowane.
red. Grażyna Kołodziejczyk

Posted 25 lutego 2015 by Natalia in category Uncategorized