listopad 12

Polska ma dziś urodziny! – Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

20131108_0900328 listopada 2013r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku miała ona charakter rozmowy wnuków z dziadkiem, który odkrywał przed nimi tajemnice historii, posługując się patriotyczną poezją i piosenką.
        Historia ukazywała się w kolejnych obrazach: chłopiec żegnający się z siostrą, dzieci idące na bój, tulące może po raz ostatni swoją matkę, młoda dziewczyna żegnająca radość i beztroskę młodości, zamieniająca bukiet kwiatów na karabin, ojciec żegnający synów i kobiety w żałobie modlące się do Boga, błagające o wolność dla Ojczyzny. Z takich zdarzeń składała się przeszłość, z takich smutków i trudów zbudowana była droga do wolności. Bohaterstwo Polaków sprawiło, że odzyskaliśmy swój kraj. Dlatego puenta była radosna, pełna nadziei i optymizmu – o to przecież walczono, czy to z karabinem, czy z piórem w ręku – żeby POLSKA  BYŁA POLSKĄ.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 12 listopada 2013 by Natalia in category Bez kategorii