Czerwiec 24

III edycja konkursu wiedzy o Chorwacji

IMG_20210616_10130416 czerwca 2021 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w III edycji konkursu wiedzy o Chorwacji w województwie małopolski. Konkurs organizowany jest cyklicznie przez Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Celem konkursu jest przede wszystkim propagowanie wiedzy na temat Chorwacji wśród uczniów szkół podstawowych, zwrócenie uwagi na niezwykłe dziedzictwo historyczno-kulturowe tego znanego szerzej głównie z walorów turystycznych południowosłowiańskiego kraju oraz ogromne – mimo jego niezbyt dużej powierzchni – bogactwo geograficzno-przyrodnicze. Tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter, gdyż stała się jednocześnie idealną okazją do uczczenia 30-lecia niepodległości Chorwacji.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom

Bartosz Kacik kl.6
Bartłomiej Złydaszyk kl. 6
Przemek Wojtyczka kl.8
Martyna Wojtyczka kl.8
Amelia Jurkowska kl.8
Julia Złydaszyk kl.8

red. Katarzyna Franczyk

Galeria zdjęć

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 24 czerwca 2021 by Natalia in category Uncategorized