Wrzesień 27

Jesienne warzywa i owoce – witaminy z ogródka

??????????Wraz z kolejnymi porami roku możemy cieszyć się obfitością i różnorodnością darów Stwórcy, które dojrzewają sezonowo od wiosny do jesieni. Są to jabłka, soczyste gruszki, różne odmiany śliwek, jeżyny, winogrona …. Jesień to czas, kiedy na talerzu dziecka pojawiają się nowe, ciekawe smaki.  Nasza Szkoła, już po raz kolejny bierze udział w „Programie dla szkół” – mleko, owoce i warzywa. Uczniowie otrzymują bezpłatnie świeże owoce, warzywa, soki, mleko i przetwory mleczne. Uczestniczą też w działaniach edukacyjnych na temat zdrowego odżywiania. Co roku jesienią dzieci z  klas I, II i III przygotowują kącik przyrodniczy pt. „Dary jesieni”. Przynosząc różnorodne owoce, warzywa, zioła i  kwiaty dzieci zapoznają się z ich nazewnictwem oraz właściwościami odżywczymi. Zgromadzone okazy zostały ułożone w piękną jesienną kompozycję.

red. Grażyna Dawiec

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 27 września 2021 by Natalia in category Uncategorized