listopad 25

Trzecioklasiści w Wierszykowie…

zdjecie 41W tamtym tygodniu uczniowie kl. III „odwiedzili krainę Wierszykowa”. Korzystając ze zbioru bibliotecznego, poszerzonego w ostatnim czasie o nowe pozycje książkowe w ramach projektu „Książki naszych marzeń”, zgłębiali tajniki wierszy dla dzieci. Szereg zajęć w bloku tematycznym „W Wierszykowie” przybliżył uczniom autorów wierszy dla dzieci i ich wspaniałą twórczość. Trzecioklasiści wtajemniczali się w poezję dla dzieci poprzez zabawę, dzięki której z łatwością przyswoili nowe wiadomości dotyczące wiersza.  Najbardziej podobało im się zgadywanie tytułów wierszy, porządkowanie wersów, z których powstawały utwory poetyckie, jednak największą frajdę przyniosło im tworzenie tego gatunku literackiego. Powstałe w pracy grupowej, w czasie kwadransu, dziecięce rymowanki, do których uczniowie wykonali także ilustracje, zostały nagrodzone. Zwycięska drużyna, w skład której wchodzili uczniowie: Weronika K., Kacper W., Martyna w. i Agata K., napisała następujący wiersz zatytułowany „Żabka”:

Była raz sobie żabka,
którą bolała łapka.
Poszła do doktora
i powiedziała, że jest chora.
Doktor leki jej przepisał
i do domu zdrową wysłał.
Po paru dniach goniła, skakała,
też się uśmiechała, bo latać chciała.

Oczarowani poezją dziecięcą i pięknie wydanymi książkami uczniowie z pewnością niejeden raz odwiedzą bibliotekę, by wypożyczyć i przeczytać te pozycje.

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 25 listopada 2015 by Natalia in category Uncategorized