grudzień 11

Spotkanie z bohaterami książki Astrid Lindgren Dzieci z Bullerbyn

zdjecie 1W ostatnim czasie uczniowie kl. III poznali bohaterów książki Astrid Lindgren Dzieci z Bullerbyn w ramach programu Książki moich marzeń, realizowanego przez bibliotekę szkolną. Zajęcia były urozmaicone, na uczniów czekały nagrody w formie ocen oraz rzeczowe, więc aktywność na lekcjach osiągnęła wysoki poziom. Po zapoznaniu z autorką książki przyszedł czas na opowiadanie fragmentów, które najbardziej podobały się czytelnikom, następnie uczniowie rozwiązywali krzyżówki, tworzyli mapy myśli, doskonalili czytanie ze zrozumieniem, odgrywali scenki itp.

Dużą atrakcją było wykonywanie w grupach okładki do przeczytanej książki. Uczniowie bardzo się starali i powstały piękne projekty, które zostały docenione. Autorzy najlepszych (II grupa: Natalia Złydach, Klaudia Babuśka, Marcin Babuśka, Przemek Wojtyczka oraz III grupa: Mateusz Palac, Piotr Kaleta, Karol Zapała, Łukasz Kaim) otrzymali nagrody. Kolejne konkursy, które wymagały wiele trudu, związane były z tworzeniem form pisemnych. Pierwszy z nich dotyczył napisania rozdziału książki. Zwycięska drużyna (Julia Złydaszyk, Przemek Wojtyczka, Klaudia Babuśka, Natalia Złydach) zatytułowała go „Klub dziewczynek”. Ostatnią rywalizację z indywidualnym napisaniem listu w czasie lekcji do wybranego bohatera, wygrała Martyna Wojtyczka. Wyróżniono także listy Przemka Wojtyczki, Piotra Kalety i Natalii Złydach.

Uczniom bardzo spodobały się przygody dzieci mieszkających w Bullerbyn i na pewno zapamiętają tę książkę na długo. Któż z nas jej nie wspomina…?

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 11 grudnia 2015 by Natalia in category Uncategorized