grudzień 14

Rumienią się jabłka, bo dobrze wiedzą, że nasi uczniowie chętnie je zjedzą!

???????????????????????????????Zdrowe żywienie to temat nieustannie powracający w ostatnim czasie. Wiemy jak ważne są odpowiednie nawyki żywieniowe. Dlatego przykładamy wagę do tego, by uczniowie naszej szkoły sięgali po warzywa i owoce. Dyrektor szkoły złożyła wniosek do Agencji Rynku Rolnego w Warszawie realizującej zadania związane z udzieleniem wsparcia dla producentów owoców i warzyw. W wyniku pozytywnego jego rozpatrzenia w grudniu bieżącego roku nasza szkoła otrzymała tonę jabłek. Dzięki tej darowiźnie mogliśmy zorganizować dla uczniów ciekawe „zajęcia z owocami”. Dzieci pod czujnym okiem wychowawców przygotowały soki i kompoty z jabłek, surówki, piekły jabłka i szarlotki. Wszyscy chętnie uczestniczyli w praktycznych zajęciach kulinarnych. Przyniosły one wiele radości, zabawy, a przede wszystkim pożytku.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 14 grudnia 2015 by Natalia in category Uncategorized