marzec 15

Między nami zwierzakami – teatrzyk w wykonaniu trzeciaków

IMG_2777Ponieważ, jak wiadomo, nasza biblioteka szkolna bierze udział w projekcie Książki naszych marzeń, często korzystamy z nowych pozycji. Ostatnio szczególnie przypadła do gustu klasie trzeciej książka Jacka Daniluka Między nami zwierzakami na podwórku. Po przeczytaniu pouczających wierszyków, uczniowie wraz z wychowawcą wybrali dwa z nich: Burek i złodziej oraz Kotek i stonoga. Postanowili zrobić mały teatrzyk. Po wylosowaniu ról, przystąpili do wykonania „pacynek”, a następnie zrobili scenografię (kwitnącą łąkę). Tło, które stanowiły obrazy wyświetlane na tablicy interaktywnej wraz z muzyką (odgłosy podwórka i przyrody) przygotowała wychowawczyni. W piątek, 11.03., trzecioklasiści   zaprosili młodszych kolegów na przedstawienie. Widzowie z dużym zaangażowaniem oglądali aktorów. Byli tak wsłuchani w wypowiedzi występujących zwierząt, że nie mieli żadnych problemów z odpowiedziami na pytania dotyczące teatrzyku. Zrozumieli także przesłania, jakie niosły wiersze. Gromkie brawa i entuzjazm widzów, były nagrodą dla występujących, którzy byli dumni ze swoich umiejętności aktorskich.

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 15 marca 2016 by Natalia in category Uncategorized