czerwiec 27

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

??????????W piątek 24 czerwca 2016r. nastał długo oczekiwany przez wszystkich uczniów dzień – koniec roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęliśmy w kościele, gdzie o godz. 9.00 została odprawiona msza święta. Celebrował ją proboszcz tutejszej parafii O. Piotr Głód. Dziękowaliśmy za miniony czas pracy i prosiliśmy o radosne wakacje. Następnie udaliśmy się do szkoły. Dyrektor Jadwiga Baran-Stożek powitała zebranych gości, wśród których znaleźli się między innymi O. Piotr Głód oraz rodzice uczniów naszej szkoły. Gdy przyszedł czas na odbiór świadectw i wyróżnień, wszystkich ogarnęło podekscytowanie. Pani Dyrektor gratulowała najzdolniejszym uczniom i ich rodzicom. Nagród było wiele! Najpierw poproszono na środek uczniów kl. 4-6, którzy zdobyli świadectwa z czerwonym paskiem. Z klasy czwartej było to 6 uczniów; tj. 35 % całej klasy, z klasy piątej również 6 uczniów, co stanowi 40% tej klasy, natomiast z klasy szóstej wystąpiło aż 12 uczniów, tj.60% całej klasy. Wszyscy otrzymali piękne nagrody książkowe. Następnie wystąpili uczniowie z młodszych klas, którzy również zostali nagrodzeni kolorowymi książeczkami za całoroczną pracę. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia, które na pewno znajdą swoje miejsce w Kronice Szkoły. Na ręce rodziców wyróżnionych uczniów z klasy trzeciej i szóstej trafiły Listy gratulacyjne wręczone osobiście przez Panią Dyrektor. Nie zapomniano również o podziękowaniach dla osób przyjaznych szkole, które wspierały działalność placówki i na które zawsze można było liczyć. Na koniec Pani Władysława Krzysztof nagrodziła najlepszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubomierzu.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się z wychowawcami do klas. Otrzymali z ich rąk świadectwa oraz życzenia wesołych i bezpiecznych wakacji.

Cały rok pracy za nami. Sprostaliśmy różnym wyzwaniom i trudnościom. Teraz nastał czas zasłużonego odpoczynku. Na ten czas życzymy Wam wielu ciepłych i słonecznych dni. Niech czas wakacji będzie czasem zdobywania trudnych szczytów, poznawania tajemniczych miejsc, zawierania nowych przyjaźni i spełnienia marzeń. Wracajcie we wrześniu zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach.

Do zobaczenia!

red. Małgorzata Kawecka