kwiecień 29

Święto Patrona Szkoły

IMG_229929 kwietnia 2014 roku obchodziliśmy coroczne Święto Patrona Szkoły. Miało ono jak zwykle podniosły charakter. Rozpoczęliśmy ten dzień od uczestnictwa we mszy świętej,  odprawionej przez Ojca Piotra Głoda Proboszcza naszej parafii. Podczas kazania Ojciec przybliżył nam postać św. Józefa, jak również wspomniał niedawno kanonizowanego Jana Pawła II i  Jana XXIII, wskazując ich jako wzory do naśladowania oraz zachęcając do podążania w kierunku świętości. Złożył także życzenia imieninowe społeczności naszej szkoły.
Kolejnym punktem uroczystości była akademia, podczas której zaprezentowali się uczniowie kółka wokalno-regionalnego. Po góralsku opowiedzieli o życiu i cnotach św. Józefa, przeplatając recytację pięknym śpiewem, który idealnie współbrzmiał z muzyką, rozbrzmiewającą dzięki członkom zespołu instrumentalnego naszej szkoły (W. Kuczaj-keyboard, J. Potaczek, A. Wąchała- skrzypce, E. Wąchała-akordeon).
Następnie rozstrzygnięto szkolny konkurs historyczny związany ze zbliżającym się Świętem 3 maja. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat konstytucji, rozbiorów, czasów zaborów Polski i zaprezentowali swoje umiejętności rozwiązując test. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe (I miejsce-Tomasz Wojtyczka, Wojciech Wojtyczka, II miejsce-Mateusz Wojtyczka). Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek.

red. K. Wojtyczka

Posted 29 kwietnia 2014 by Natalia in category Bez kategorii