wrzesień 6

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

??????????1 września 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Józefa w Lubomierzu  rozpoczęli kolejny rok szkolny 2016/2017. Spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta, która została odprawiona o godzinie 9.00 w Kościele w Lubomierzu. Następnie uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. W dalszej części głos zabrała Dyrektor Szkoły – Jadwiga Baran-Stożek, która serdecznie wszystkich powitała. Pani Dyrektor życzyła uczniom wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny poświęcony w pierwszej części 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji wszyscy zebrani mogli obejrzeć krótki film, ukazujący najważniejsze momenty z września 1939 roku. Natomiast druga część, o radośniejszym już charakterze przeniosła nas do współczesnej szkoły. Uczniowie poprzez wierszyki, anegdoty i piosenki przekazali z jakimi zadaniami będą się zmagać przez najbliższe dziesięć miesięcy. Po przedstawieniu wszyscy zebrani udali się do swoich sal na spotkanie z wychowawcami.

Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.
Drodzy Uczniowie życzymy Wam POWODZENIA!!!

red. Renata Ogiela

Posted 6 września 2016 by Natalia in category Uncategorized