grudzień 19

„Nie śmiej się nigdy z cudzej brzydoty….” – inscenizacja znanej baśni H. Ch. Andersena

??????????Uczniowie z klas II a i III – uczestnicy innowacji czytelniczej – przygotowali pod okiem opiekunów inscenizację znanej baśni pt. „Brzydkie kaczątko”. Było to zarazem podsumowanie zajęć rozwijających zainteresowania czytelnicze i promujących twórczość znanego baśniopisarza. Bogata scenografia i stroje wprowadziły widzów w świat baśni, a mali „aktorzy” z wielkim zaangażowaniem przedstawili zebranym uczucia towarzyszące odrzuceniu i braku akceptacji w środowisku. „Brzydkie kaczątko” zostało odtrącone przez najbliższych, nie zaakceptowane przez ogół i pewnie tak by zostało, gdyby nie przemiana w pięknego łabędzia. Przesłanie baśni jest ciągle aktualne. Pamiętajmy, że nie zawsze możliwa jest całkowita przemiana, a my musimy nauczyć się akceptować osoby „inne”, te które czują się odrzucone i samotne. Gromkie brawa na zakończenie mówiły same za siebie- sztuka się spodobała. Po zakończonej inscenizacji uczniowie klasy I zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki. Mamy nadzieję, że zainteresowani zaprezentowaną sztuką sięgną po kolejne utwory z bogatej twórczości Andersena.

red. K. Kolawa, G. Kołodziejczyk

Posted 19 grudnia 2016 by Natalia in category Uncategorized