styczeń 17

Jezus nocą obudził świat i nadszedł kolęd czas…

???????????????????????????????W minioną sobotę, 14 stycznia 2017 r. społeczność Lubomierza i zaproszeni goście, spotkali się w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa, by wspólnie wyśpiewać radość z nowo narodzonej Dzieciny. Wieczór Kolędniczy rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Baran-Stożek, która powitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Mszana Dolna-Pana Bolesława Żabę, Radnych Gminy: Pana Jana Wojciarczyka i Pana Piotra Dolla, Proboszcza Parafii Lubomierz – Ojca Piotra Głoda, Dyrektor SP. Nr 2 w Lubomierzu- Panią Marię Bożek, wieloletnią byłą dyrektor naszej szkoły- Panią Marię Bugajską, emerytowanych nauczycieli naszej szkoły: Panią Annę Malarz i Panią Danutę Kowalczyk, Radę Rodziców na czele z Panią Ireną Nachman, członków parafialnego chóru Jutrzenka wraz z Małymi Muzykantami oraz pozostałych uczestników. Następnie zaprosiła na wspólne kolędowanie prowadzone przez Zespół Śwarni Lubomiyrzanie, przygotowany przez Katarzynę Wojtyczkę i Dorotę Wcisło. Uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i swoim wspaniałym śpiewem zachwycili widownię. Nowy repertuar przeplatany znanymi kolędami, przypadł do gustu oglądającym, którzy nagradzali występujących gromkimi brawami. Podobały się bardzo solówki w wykonaniu Magdaleny Kapłoniak i Aleksandry Kowalczyk, a także gra na instrumentach, bez której poziom wykonania utworów nie byłby tak wysoki. Naszą szkolną orkiestrę tworzą: skrzypce: Magdalena Kapłoniak, Aleksandra Kowalczyk, Martyna Wojciarczyk i Aleksandra Szczepaniak, ksylofon: Julia Ogiela, Paweł Baran, basy: Patrycja Zasadni, Kamil Kowalczyk, akordeony: Mateusz Palac, Paweł Baran, gitary: Julia Ogiela, Kamil Kowalczyk oraz keyboard: Milena Kuczaj.

Po koncercie Śwarnych Lubomiyrzan wójt gratulował uczniom wspaniałego występu oraz podkreślił ważność kultywowania tradycji śpiewania kolęd.   Następnie zaproszono na scenę gościnnie występujący chór parafialny Jutrzenka wraz z Małymi Muzykantami, pod batutą Pani Doroty Wcisło. Doskonały śpiew i profesjonalna gra na instrumentach wypełniły każdy kąt sali. Wszyscy zachwycali się wspaniale wykonanymi kolędami i pastorałkami. Po uczcie dla ducha nastąpiła uczta dla ciała. Pani dyrektor szkoły zaprosiła wszystkich na przepyszne potrawy przygotowane przez nasze kucharki: Panią Michalinę Wojciarczyk i Panią Stanisławę Malec, którym pomagały nasze fantastyczne mamy na czele z Panią Ireną Nachman. Przepięknie udekorowany przez Panią Renatę Ogielę szwedzki stół dodawał uroku wyśmienitym regionalnym zakąskom, które zachęcały do konsumowania. Wspólne kolędowanie przy biesiadnym stole zakończyło spotkanie. Te cudowne chwile na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników.

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 17 stycznia 2017 by Natalia in category Uncategorized