styczeń 23

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

??????????19 stycznia 2017r. w naszej szkole obchodzono uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Zebranych licznie gości, wśród których znalazł się proboszcz tutejszej parafii o.Piotr Głód oraz Babcie i Dziadkowie uczniów naszej szkoły, powitała Dyrektor Jadwiga Baran-Stożek. Pierwszym punktem programu był występ „Tajemniczej piętnastki”. Któż z nas nie lubi baśni. Świata, w którym dobro zawsze wygrywa, a wokół panuje szczęście. Do takiego miejsca uczniowie klasy szóstej zabrali swoje Babcie i Dziadków. Na tle pięknej scenografii pojawiali się kolejni bohaterowie: Zła Królowa i jej służące oraz Straż, Magiczne Zwierciadło, Książę, Śnieżka, siedem Krasnoludków, Leśniczy. Zła Królowa pragnąca władzy, chce pozbyć się Śnieżki. Ta znajduje schronienie u Krasnoludów, które zostają jej przyjaciółmi. Królowa zostaje ukarana, a Śnieżka odnajduje szczęście i miłość, którą obdarza ją przystojny Książę. Spektakl miał swój wyraźny, żywy rytm. Młodzi aktorzy silnie zindywidualizowali poszczególnych bohaterów. Goście z uwagą śledzili poczynania Królowej, której okrucieństwo było widoczne w każdym geście i słowie. Swoim wdziękiem przyciągało uwagę Magiczne Zwierciadło. Śnieżka swoją wiarygodnością podbiła serca widzów, a zabawne i nieco niezdarne Krasnoludki wywoływały uśmiech na każdej twarzy. Po tych baśniowych ścieżkach oprowadzali zebranych narratorzy. Atrakcyjność przedstawienia podnosiła muzyka, śpiew, taniec, jak również stroje aktorów.

Następnie wystąpiły dzieci z klasy „0”, które zaśpiewały piosenkę i złożyły życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Po czym nadszedł czas na wręczenie laurek. Uściskom i całusom nie było końca. Bardzo miłym akcentem tej uroczystości było wystąpienie przedstawicielki Rodziców, która złożyła na ręce Dyrektor Jadwigi Baran-Stożek podziękowania dla niej i nauczycieli za pracę, szczególnie za rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania sztuką i rozwój młodych talentów. Dyrektor Szkoły jeszcze raz podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej szczególnej uroczystości i zaprosiła Babcie i Dziadków na poczęstunek, który pomogli przygotować rodzice uczniów naszej szkoły. Ten dzień dobiegł końca. Pozostawił jednak wiele dobrych wspomnień. Możemy więc śmiało powiedzieć naszym gościom „Do miłego zobaczenia za rok!”.

red. Małgorzata Kawecka

Zapraszamy do obejrzenia filmu z przedstawienia:

Posted 23 stycznia 2017 by Natalia in category Uncategorized