luty 27

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

3168_1Co oznacza skrót KRSG? Kiedy powstały pierwsze drużyny pożarnicze? Czym różnią się od siebie węże W-52 i W-75? To niektóre zadania, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Kowalczyk z kl. V i Piotr Kaim z kl. VI. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z rozwiązaniem testu. Kamilowi zabrakło jednego punktu, aby zakwalifikować się do etapu powiatowego. Gratulujemy i życzymy powodzenia za rok.

red. Ewa Drabik

Więcej na stronie Gminy Mszana Dolna http://www.mszana.pl/aktualnosci,3168.html#.WLPj8PKFvgo

Posted 27 lutego 2017 by Natalia in category Uncategorized