marzec 31

W naszej szkole o cyberprzemocy

?????????? Dnia 28.03.2017r.  w ramach zajęć profilaktycznych odbyło się spotkanie uczniów klas 4, 5, 6  z panią policjantką młodszym aspirantem Małgorzatą Wojtas. Celem zajęć było przybliżenie  i omówienie form cyberprzemocy.  Uczniowie obejrzeli filmy „Owce w sieci”, które ułatwiły zrozumienie czym jest cyberprzemoc, jakie niesie ze sobą zagrożenie, a przede wszystkim jak jej unikać i jak się przed nią bronić.  Ważne było uświadomienie tym młodym ludziom, że w chwili zagrożenie nie pozostają sami. Pomocą zawsze służą im rodzice, nauczyciele, wychowawcy. Drugim zagadnieniem, które było poruszane podczas tego spotkania były gry, które są aktualnie „na topie” wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w dyskusji, dzielili się swoimi doświadczeniami. Wykazali się dużą wiedzą jak również, co ważniejsze, roztropnością w wyborze gier, w które grają. Pani Małgorzata Wojtas podziękowała za aktywność i wyraziła nadzieję, że uczniowie będą umieli zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce, a podczas korzystania z Internetu, będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Galeria zdjęć

Posted 31 marca 2017 by Natalia in category Uncategorized