kwiecień 27

Święto Patrona Szkoły

???????????????????????????????Tegoroczne święto patrona naszej szkoły, świętego Józefa, postanowiliśmy zorganizować w inny sposób niż zazwyczaj. Rozważaliśmy różne propozycje. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wyjazd do Centrum Jana Pawła II do Krakowa. Nasz patron i św. Jan Paweł II są nam bardzo bliscy i mają ze sobą wiele wspólnego. Obaj swoje życie poświęcili Maryi, oddali się Jej i Panu Jezusowi i służyli z pokorą Bogu. Ponadto niedługo przypadają ważne daty związane z tymi Świętymi: rocznica kanonizacji Jana Pawła II i Święto Józefa Robotnika.

Wyjazd przypadł na 26 kwietnia 2017 r. Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami i siostrą Elżbietą pojechali do Sanktuarium św. Jana Pawła II do Krakowa, gdzie pielgrzymują ludzie z całego świata. Tam uczestniczyli we mszy św., odprawianej przez księdza Jana Bierowca. Podczas eucharystii modlili się o zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców. Następnie ksiądz Jan oprowadził przybyłych pielgrzymów z Lubomierza po świątyni, opowiedział historię powstania tego miejsca, przedstawił również symbolikę znajdujących się tu przedmiotów, pamiątek i dzieł sztuki. Podziw wzbudzały piękne mozaiki. Uczniowie ze skupieniem słuchali słów księdza – przewodnika. Duże wrażenie zrobiły na wszystkich relikwie Jana Pawła II, jak również płyta z grobu Świętego pochodząca z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

Zachwyceni pięknem świętego miejsca i panującą tam atmosferą pełną spokoju i świętości, wróciliśmy szczęśliwie do domów.

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 27 kwietnia 2017 by Natalia in category Uncategorized