kwiecień 28

Dzień Ziemi

lll 027Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na świecie od 1970 roku, a w Polsce od roku 1990 r. Dzień Ziemi ma skłaniać do refleksji nad tym, co zrobić, by dbać o naszą planetę nie tylko od święta.Ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.  Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. Organizatorka pani Grażyna Dawiec przygotowała z tej okazji wiele atrakcji i niespodzianek, a w obchody Dnia Ziemi włączyli się wszyscy uczniowie. Na zajęciach z przyrody w każdej klasie omawiano kwestie związane z ochroną środowiska, piątoklasiści obejrzeli film pt.”Ginące zwierzęta”, a klasy młodsze wzięły udział w konkursie plastycznym związanym z ekologią. W najbliższym czasie zostanie zorganizowana również akcja sprzątania środowiska naturalnego połączona z segregacją śmieci.

red. Grażyna Dawiec

Posted 28 kwietnia 2017 by Natalia in category Uncategorized