czerwiec 6

„Książka jest dobra na nudę” – spotkanie autorskie z p. Małgorzatą Strękowską – Zarembą w naszej szkole

IMG_7220W ramach realizowanej w SP nr 1 w Lubomierzu innowacji czytelniczej „Chętnie czytamsam, wiadomości nowe  mam”  5 czerwca 2017 r. odbyło  się spotkanie autorskie z p. Małgorzatą Strękowską – Zarembą  polską pisarką, autorką podręczników, recenzentką dziennikarką, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2006 oraz 2015, laureatką wielu nagród min. Książka Roku 2006 i 2008 wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY, Literacka im. Kornela Makuszyńskiego roku 2004, autorką ponad 40 książek dla dzieci. Wśród nich warto wymienić między innymi: „Leniwe literki”, „Bery gangster i góra kłopotów”, „Złodzieje snów”, „Abecelki i tajemnica Bursztynowego Domu”, „Wakacje z krową, czołgiem i przestępcą”, „Willa trzech łotrów” „Dom nie z tej ziemi” oraz serii o Detektywie Kefirku czy Filipku.

Podczas spotkania autorka opowiadała dzieciom klas I – IV o początkach swojej kariery pisarskiej oraz o tym skąd czerpie pomysły do swoich utworów. Przyznała, że tworząc dla najmłodszych zawsze myśli o tym jak ich rozbawić i zachęcić do czytania. Zaprezentowała obecnym swoje książki czytając ich zabawne fragmenty, ćwiczyła wymowę trudnych wyrazów i zwrotów oraz rapowała. Okazało się również, że nawet nie ruszając się sprzed komputera można ćwiczyć fizycznie! Chętni uczniowie w trakcie zabawy mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na zagadki literackie. Na koniec autorka zaspokoiła ciekawość dzieci i wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadawane pytania. Spotkanie zakończyło się tradycyjnie rozdaniem autografów i dedykacji do zakupionych książek.

Szczególne podziękowania składamy na ręce pani dyrektor, która wzięła na siebie cały ciężar sfinansowania tego przedsięwzięcia dzięki czemu zostało ono zrealizowane.

red. Grażyna Kołodziejczyk

Posted 6 czerwca 2017 by Natalia in category Uncategorized