czerwiec 11

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej

DSC_2360Grupa dzieci – uczestników innowacji czytelniczej „Chętnie czytam sam, wiadomości nowe mam” w dniu 6 czerwca 2017 r. wzięła udział w wycieczce do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci. Podczas spotkania panie bibliotekarki opowiedziały nam o swojej pracy, zapoznały z zasadami zachowania w bibliotece, pokazały pomieszczenia oraz zachęcały dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych w najbliższej okolicy. Ponadto uczniowie wysłuchali kilku fragmentów utworów literackich oraz z wielkim zainteresowaniem oglądali ciekawe książki. Nie mogli uwierzyć, że w jednym miejscu może być aż tyle regałów z tyloma książkami. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy. Do szkoły wróciliśmy wszyscy w dobrych humorach. Mamy nadzieję, że uda się dzieciom namówić swoich rodziców do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książek.

red. Krystyna Kolawa, Grażyna Kołodziejczyk

Posted 11 czerwca 2017 by Natalia in category Uncategorized