czerwiec 14

Szlakiem krakowskich teatrów…

???????????????????????????????“Tajemnicza piętnastka” znów postanowiła wybrać się do teatru. W tym celu 8 maja 2017 roku zorganizowana została wycieczka do Krakowa.Tym razem powróciliśmy do Teatru Współczesnego, który jest jednym z naszych ulubionych teatrów. Obejrzeliśmy sztukę “Robinson Crusoe”. Tytułowy bohater, angielski żeglarz, jako jedyny ocalały po przebytym sztormie, znajduje ocalenie na bezludnej wyspie.  Najpierw samotnie zmaga się z przeciwnościami, mając za towarzyszkę jedynie gadającą papugę. Później los się jednak do niego uśmiecha i znajduje przyjaciela w młodym tubylcu, którego nazywa Piętaszek. Perypetie bohaterów ukazane zostały w niezwykle zabawny sposób. Aktorzy grali świetnie. Paweł Brandys, Szymon Grzybek, Anna Kończal, Małgorzata Kowalska, Maksymilian Czarnecki, Jakub Perkowski – zachwycili nas swymi umiejętnościami. Dodatkowo świetne kostiumy i scenografia stworzyły niepowtarzalną atmosferę.

Dużą niespodzianką były krótkie warsztaty teatralne po spektaklu. Również uczniowie naszej szkoły mogą poszczycić się, że wzięli w nich udział, a tym samym zostali aktorami, którzy zagrali na scenie Teatru Współczesnego.

Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Teatru Słowackiego. Przewodnik przedstawił historię teatru i osób z nim związanych. Podziwialiśmy między innymi ozdobne platformy w westybulu, wspaniałe foyer, przepiękny żyrandol oraz słynną kurtynę namalowaną przez Henryka Siemiradzkiego.

Ten dzień można z całą pewnością zaliczyć do udanych. Uczniowie zabrali do domów niesamowite wrażenia. Z niecierpliwością oczekują następnego spotkania ze sztuką, ich zainteresowanie teatrem z dnia na dzień staje się coraz bardziej świadome i dojrzalsze.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 14 czerwca 2017 by Natalia in category Uncategorized