maj 20

Bieszczadzkie Bajanie

???????????????????????????????17 maja naszą szkołę odwiedzili aktorzy z Teatru „BAZYL” z przedstawieniem pt. „BIESZCZADZKIE BAJANIE”. Była to baśń ludowa, która na chwilę przeniosła nas w magiczną podróż do dawno zapomnianego świata bieszczadzkich osadników.  Aktorzy pokazali dzieciom życie, tradycje i obyczaje słowiańskiego ludu opierając się na bieszczadzkich baśniach i legendach. Piękne, barwne, ludowe stroje i malownicza scenografia bieszczadzkiej wsi wzbudzały podziw naszych uczniów, oraz pobudzały ich wyobraźnię. W przedstawionej opowieści nie zabrakło też inteligentnego humoru oraz ludowego kolorytu Bieszczadów.Wszyscy widzowie świetnie uchwycili sedno i przekaz tej bajki, a mianowicie, że w życiu najważniejsza jest dobroć, uczynność, miłość i pracowitość – to te właśnie cechy powinny kierować nami w codziennym życiu.

red. Anna Babuśka

Posted 20 maja 2017 by Natalia in category Uncategorized