czerwiec 17

I miejsce w konkursie plastycznym „Czyste powietrze w Gminie Mszana Dolna”

IMG_7068Uczniowie starszych klas naszej szkoły brali udział w prelekcjach na temat ochrony środowiska, które zostały przeprowadzone przez nauczycielkę przyrody, p. Grażynę Dawiec. Korzystano z materiałów zaproponowanych przez organizatorów- Ekodoradcę Gminy Mszana Dolna w ramach projektu LIFE w zakresie wdrażania Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego- Małopolska w zdrowej atmosferze, jak i z dostępnych w szkole.

Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie wzbogacili wiedzę na temat ochrony środowiska naturalnego. Zwrócili uwagę n/t zanieczyszczeń powietrza, które są powodowane paleniem śmieci oraz złej jakości paliw. Podkreślili konieczność prowadzenia akcji związanych z eliminacją działań degradujących środowisko. Uczniowie przyswoili wiedzę na ten temat o czym świadczyła wysoka aktywność i poprawność odpowiedzi na pytania podsumowujące zajęcia.

Końcowym etapem prowadzonych działań ekologicznych był konkurs plastyczny, do którego na etapie szkolnym zgłoszono 19 prac. Jury wybrało trzy najlepsze prace uczennic z naszej szkoły, które zostały poddane ocenie organizatorów.

Każda z uczennic została nagrodzona na etapie gminnym! Patrycja Zasadni (kl. VI) zajęła I miejsce! Julia Ogiela (kl. VI) i Milena Kuczaj (kl. V) otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 17 czerwca 2017 by Natalia in category Uncategorized