czerwiec 20

Wyniki konkursu Góralskie cytanie

IMG_730013 czerwca 2017r. odbyła się w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej gala wręczenia dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym, którzy brali udział w konkursie „Góralskie cytanie”. 25 maja w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce przeprowadzony został etap rejonowy Konkursu Czytelniczo – Plastycznego Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej. Jednocześnie w innych rejonach (na Podhalu, Spiszu i Orawie) także odbywały się konkursy związane z tekstami gwarowymi dotyczącymi terenów, z których pochodzili uczestnicy. W tych etapach w części czytelniczej i plastycznej uczestniczyło blisko 500 uczniów ze 100 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego i limanowskiego.

Uczniowie naszej szkoły także zostali zaproszeni na rozdanie nagród. W części czytelniczej, w kategorii kl.IV-VI drugie miejsce zajął Kamil Kowalczyk (kl. V), a trzecie Julia Ogiela (kl. VI)!

W części plastycznej w kategorii kl. I-III wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kuczaj (kl. I), a miejsce I Aleksandra Wątor (kl. I)!

Bardzo się cieszymy się z wyników naszych uczniów, ponieważ konkurs był bardzo trudny a rywalizacja zacięta.
Udowodnilimy, ze umiymy godać i rozumiymy gwaro, bo my w kojcu Śwarni Lubomiyrzanie!

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 20 czerwca 2017 by Natalia in category Uncategorized