czerwiec 26

Świat już pachnie wakacjami – żegnamy kolejny rok szkolny

??????????Dzień 23 czerwca był długo oczekiwanym przez wielu uczniów w całej Polsce. Wreszcie nadszedł ten upragniony czas, w którym żegnaliśmy kolejny rok szkolny. Pierwszym ważnym wydarzeniem tego dnia był udział we mszy świętej. Rozpoczęła się ona o godzinie 9.00. Zebrani licznie uczniowie, wychowawcy i rodzice dziękowali za miniony czas. Dzieci zabrały ze sobą przesłanie, które wygłosił Ojciec Piotr Głód: „Niech nadchodzące wakacje będą wakacjami dobrych uczynków.”

Kolejny ważny punkt dnia to przejście do szkoły. Tam, na sali gimnastycznej, nastąpiło uroczyste rozpoczęcie akademii. Pani Dyrektor Jadwiga Baran – Stożek powitała zebranych. Zapowiedziała występ przygotowany przez „Tajemniczą piętnastkę”. Tym razem uczniowie przedstawili humorystyczne scenki pt.: „Jeden dzień z życia ucznia”. Z uśmiechem na twarzach przeszliśmy do najważniejszego – czas na odbiór świadectwa! Najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni, otrzymali bowiem świadectwo i nagrodę książkową z rąk Pani Dyrektor. Uzyskania bardzo dobrych i celujących wyników gratulowały również wychowawczynie. Wśród wyróżnionych z klas młodszych znaleźli się:

Wiktoria Kuczaj

Anna Łagosz
Mariusz Wąchała
Grzegorz Kaim

Uczniowie z klas starszych otrzymali szczególne świadectwa – świadectwa z czerwonym paskiem. Do grona tych najlepszych zaliczyli się:

Przemysław Wojtyczka
Amelia Jurkowska
Julia Złydach
Piotr Kaleta
Weronika Kołodziejczyk
Martyna Wojtyczka

Kamil Kowalczyk
Milena Kuczaj
Martyna Wojciarczyk
Paweł Baran
Aleksandra Szczepaniak

Ogiela Julia
Adamczyk Kacper
Kaim Piotr
Kapłoniak Magdalena
Kowalczyk Piotr
Kołodziejczyk Dominik
Kowalczyk Aleksandra
Ślusarczyk Maria
Zasadni Patrycja

Następnie Dyrektor Jadwiga Baran – Stożek podziękowała nauczycielom, rodzicom, dziadkom, wszystkim, którzy pomagali uczniom w uzyskaniu tak wspaniałych wyników. Rodzice wyróżnionych uczniów kończących I etap edukacyjny otrzymali Listy Gratulacyjne.

Pani Dyrektor podsumowała również całoroczną współpracę rodziców ze szkołą i tym, którzy zawsze chętnie służyli pomocą, wręczyła Podziękowania.

Dyrektor Szkoły życzyła wszystkim wspaniałych wakacji. Przypomniała o bezpieczeństwie. Wyraziła życzenie, byśmy wszyscy wypoczęci i z zapałem do pracy wrócili tutaj we wrześniu.

Następnie wszyscy udali się do klas, by wychowawcy mogli wręczyć świadectwa pozostałym uczniom. Potem już tylko ostatnie uściski, serdeczności i każde dziecko ze świadectwem w ręku udało się do domu, by rozpocząć czas wymarzonych wakacji.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 26 czerwca 2017 by Natalia in category Uncategorized