Październik 6

Akcja Sprzątanie Świata – pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”

?????????? Już po raz 24, w Polsce odbyła się Akcja Sprzątanie Świata – w tym roku pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem tej akcji było zwrócenie uwagi na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafić do wykorzystania. 19 września 2017 r. uczniowie naszej Szkoły wraz z wychowawcami wyruszyli na sprzątanie naszej okolicy. Zaopatrzyli się w rękawice, worki i kamizelki odblaskowe. Wszyscy spisali się na medal. Sprzątanie naszej najbliższej okolicy przebiegało sprawnie i bez zakłóceń. Posegregowane śmieci zostały zabrane przez firmę „Traszkan”. Oprócz sprzątania uczniowie przystąpili do konkursu plastycznego na interpretacji hasła tegorocznej akcji.

         Myślimy, że tego typu akcje nauczą młode pokolenie dbania o środowisko naturalne oraz szacunku do naszej małej Ojczyzny.
red. Milena Kuczaj i Aleksandra Szczepaniak
Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 6 października 2017 by Natalia in category Uncategorized